KultuRa

SIŁA TRADYCJI

 Z dala od miejskiego zgiełku zobaczysz zalesione góry i posłuchasz szumu wartkiego potoku w dolinie.
             Istebna zaprasza na 3 wyciągi położne na zboczu ” Złotego Gronia” i trasy biegowe na Kubalonce z rekomendacją FIS’u. Istebna to „start” dla tras MTP i ” meta ” dla biegów po górskich szlakach. Warto zajrzeć do ” Kurnej Chaty ”  u Kawuloka gdzie można posłuchać o radościach i problemach dawnych pokoleń góralskich. W Istebnej organizowane są ” Zawody Furmonów ” i Tydzień Kultury Beskidzkiej. Mówiąc o Istebnej wspomnieć należy o najstarszym w Polsce zespole regionalnym.  Z innych atrakcji to aquapark lub Ośrodek Edukacji Ekologicznej.

 

         Jaworzynka to miejsce tradycji góralskiej, które możesz poznać dogłębnie zanurzając się w opowieściach twórców ludowych i próbując własnych sił przy historycznych sprzętach codziennego użytku.  Basen na trójstyku gdzie nieopodal możesz jedną stopę postawić w Polsce, Słowacji i Czechach. Liczne szlaki turystyczne dla tych, którzy potrzebują odpoczynku lub dla tych, którzy chcą pokonywać samych siebie podczas zdobywania szczytów.  

          Widzieć Koniaków to widzieć najpiękniejsze koronki na świcie, słyszeć Koniaków to słyszeć góralki przy wtórze smyczków, smakować Koniaków to smakować potraw regionalnych . Widok z Ochodzitej, hejnał grany z trombity, oscypek z bacówki  jest w zasięgu każdego kto odwiedzi te strony. Galerie twórczości ludowej i karczmy góralskie. 

LATO

W lato pomagamy w organizacji pieszych wędrówek górskich. Znamy miejsca, które warto zobaczyć. W gminie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych i towarzyskich. Poznaj Góry z nami również na rowerze. Otwarta trasa Down Hill MTB czy asfaltowy pumptrack w Istebnej, 
 

ZIMA

W gminie Istebna śnieg utrzymuje się dłużej. Mikroklimat Gminy sprzyja sportom zimowym. 
5 Wyciągów w gminie oraz trasy biegowe na Kubalonce. Kuligi zimowe na saniach   

DODATKOWO

– sauna dla gości
– sprzęt narciarski dla gości
– organizacja kuligów konnych
– zniżki na wyciągi w naszej okolicy
– zniżki na koronkę Koniakowska